021-77409038 | کارشناسی فوری 3333385-0912

                               
دزدگیر اماکن

نصب دزدگیر اماکن

فروش، نصب و راه اندازی دزدگیر اماکن

سیستم اعلام سرقت یا دزدگیر اماکن همانطور که از نامش پیداست جهت پیشگیری از جرایم و اطلاع رسانی در هنگام وقوع حادثه مورد استفاده قرار می گیرد و عمدتا در محیط هایی که نیاز به امنیت بالا دارند مانند طلا فروشی ها، دفاتر کار و… به کار می رود اما امروزه با توجه به نیاز اشخاص تعداد زیادی از خانواده ها تمایل به استفاده از سیستم اعلام سرقت در داخل ویلا ها و منازل خود را نیز دارند.

قطعات دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن از بخش ها و قطعات متفاوتی تشکیل شده است که در اینجا به بررسی آن ها می پردازیم.
اولین و مهمترین بخش از تجهیزات، پنل دستگاه می باشد، پنل در اصل قلب دستگاه و کنترل کننده تمام اجزای دیگر است که قابلیت برنامه ریزی را نیز داراست.
دومین بخش از تجهیزات چیزی نیست جز یک باتری ۱۲ ولتی که نقش بسیار مهمی را در تجهیزات سیستم اعلام سرقت ایفا می کند! همانطور که در اکثر فیلم های پلیسی دیده اید در هنگام سرقت ها دزدان حرفه ای ابتدا برق محیط مورد نظر را قطع می کنند و سپس اقدام به سرقت می کنند، این یک واقعیت است پس مطمعنا پنل دستگاه شما نیاز به یک برق اضطراری دارد تا پس از قطع برق کاربرد خود را از دست ندهد.

سومین بخش از تجهیزات اصلی سیستم اعلام سرقت یک بلندگوی کوچک اما پر سر و صداست! این بلندگو که به آژیر نیز معروف است با ایجاد صدای بلند باعث ایجاد پریشانی در سارق کرده و همین کافیست تا یک عملیات سرقت را ناموفق بگذارد.

چهارمین بخش و آخرین بخش از تجهیزات اصلی دزدگیر اماکن مربوط به سنسور ها می باشد، باید بدانید که این سنسور ها هستند که با ارسال سیگنال به پنل دستگاه آن را فعال می کنند، پس مسلما سنسور ها نیز مانند دیگر اجزا بسیار مهم هستند. برخی از انواع سنسور سیستم اعلام سرقت عبارت اند از: *سنسور چشمی که مانند یک چشم عمل کرده و با کوچکترین حرکتی در جلوی آن پنل دستگاه فعال می شود- *سنسور خطی که دارای یک فرستنده و گیرنده است این فرستنده و گیرنده به طور مداوم در حال ارسال سیگنال از فرستنده به گیرنده هستند و هر جسمی که از مقابل این خط سیگنالی رد شود و باعث حتی یک لحظه قطعی سیگنال شود پنل دستگاه فعال می شود- *سنسور ضربه ای که معمولا بر روی شیشه ها نصب می گردد و با وارد شدن ضربه به شیشه برای شکستن آن پنل دستگاه فعال می شود- *سنسور مگنت که بر روی در یا پنجره وصل می گردد و با باز شدن در یا پنجره پنل دزدگیر اماکن فعال می گردد.

نصب و راه اندازی دزدگیر اماکن

حال که شما با مفهوم دزدگیر اماکن وتجهیزات اصلی آن و انواع سنسور ها آشنا شده اید در این مرحله باید کمی در مورد نصب و راه اندازی یک سیستم اعلام سرقت بدانید.
در ابتدای کار باید نوع پنل خود را با توجه به نیاز خود و مشاوره کارشناس انتخاب کنید، پنل های دزدگیر اماکن عمدتا به چند بخش ساده تقسیم می شند، ابتدا می توان پنل ها رو به دو بخش اصلی تلفنی و سیم کارت خور تقسیم کرد.
پنل های تلفنی که برای ایجاد ارتباط با شما در هنگام حادثه به یک خط تلفن نیاز دارند که با فعال شدن دزدگیر، پس از آژیر کشیدن اقدام به تماس با شماره های داخل حافظه دستگاه می کند که بسیار کاربردی است اما پنل سیم کارت خور می تواند کاربرد های بیشتری داشته باشد از جمله ارسال پیامک های مختلف مبنی بر فعال یا غیر فعال شدن دزدگیر، فعال یا غیر فعال کردن کلی دستگاه توسط شما با ارسال پیامک به پنل دستگاه اعلام سرقت و غیره

بخش بعدی تفاوت دستگاه ها در پنل های سیمی و یا بی سیم است که در تایین اتصال تجهیزات دزدگیر به پنل و روش اتصال به صورت با سیم و یا بدون سیم موثر است، البته امروزه اکثر پنل ها هم سیمی و هم بدون سیم کار می کنند.
پس از انتخاب نوع پنل دستگاه، شما باید محل هایی که نیاز به امن سازی آن ها با انواع مختلف سنسور ها را دارید بررسی کرده و با توجه به توضیحات داده شده توسط انواع سنسور ها در بالا و مشاوره با کارشناس سنسور های مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

سپس در مرحله آخر نصب دزدگیر اماکن محل قرار گیری پنل را انتخاب نموده که مطمعنا بهتر است محلی امن باشد و سپس عملیات نصب دزدگیر اماکن آغاز می شود.

اکنون شما بازدید کننده گرامی شناخت نسبتا جامعی نسبت به سیستم اعلام سرقت و نصب دزدگیر اماکن دارید و می توانید بهتر و موثر تر محل و محیط مورد نظر خود را امن کنید.